Мебели за баня на крака

Говорим за шкафове под мивка, които се монтират директно на пода, без използване на опори. Такива мебели за баня със своето тяло добре прикрива сифона, маркучите и тръбите, разположени ниско над пода, и в същото време в чекмеджета или на рафтове се поставя всичко необходимо за хигиенните процедури.

За съжаление, под подовите шкафове водата, попадаща под тях, се задържа дълго време и, попивайки в дъното, неизбежно деформира материала на мебелите, който ще стане неизползваем след, може би, 1-2 години.

Мебели за баня на крака

Тук можете да споменете всичко, което беше казано в предходния параграф, с изменението, че подовата мебел за баня с крака е по-практична и издръжлива, тъй като в повдигнато състояние дава свободен достъп за отстраняване на излишната влага и натрупаната мръсотия.

Ако банята във Вашия дом е малка, изберете мебел за баня – шкаф с крака като основа под мивката, а в по-голямо помещение можете да инсталирате отделни шкафове (високи или ниски, тесни и широки), с чекмеджета или отворени рафтове за съхранение на хавлии , бутилки и бурканчета козметика.

Шкафове-несесери

Тесен и висок (в идеалния случай почти до тавана), такава мебел за баня, като моливник е незаменима. Ако трябва удобно да поставите всичко в малка площ за вземане на душ, вана или просто ежедневно измиване. Със скромните си на пръв поглед размери (може би не повече от 30 х 40 см дълбочина), тази мебел за баня често е оборудвана с много рафтове, чекмеджета и кошници, така че няма да имате проблеми с това как и къде да поставите голям брой на аксесоари за баня.

Качество на материала – солидно дърво

Дървото като материал за обзавеждане в банята е своеобразна класика. Но малцина се решават да го използват в подобно помещение и ето защо.

Повечето видове активно абсорбират влагата и губят първоначалния си вид. Въпреки че това не важи за дъб и ясен, екзотично венге, зебрано, тик.

Някои известни фирми в производството на мебели за баня използват бук. Череша и други твърди дървета, като внимателно изсушават и покриват масива с няколко етапа на защитни слоеве от грундове. Изсушаващи масла, бои, лакове, восъци и масла.